Kategorie

Platba kartou etescoma Platba kartou etescoma

Tlakový hrnec PROMINENT 6,0 l

Výrobce:Tescoma
Kód produktu:933837
Hmotnost:2.9kg
Záruka:24 měsíců
Je nám líto, prodej tohoto předmětu již skončil.


Popis produktu: Tlakový hrnec PROMINENT 6,0 l

Tlakový hrnec PROMINENT Tescoma je dokonale zabezpečený 4 tlakovými pojistkami a navíc umožňuje vaření při nízkém i vysokém tlaku. Tlakový hrnec PROMINENT Tescoma má bajonetový uzávěr, který je chytře vyřešen tak, že jeho rukojeti nevyčnívají při vaření ani při skladování a PROMINENT tak pro vás šetří místo všude v kuchyni - na sporáku i uvnitř kuchyňské linky.

Díky bajonetovému uzavírání tlakového hrnce Prominent Tescoma je manipulace s hrncem snadná a bezpečná. Tento typ uzavírání je výsadou dražších tlakových hrnců. Jednoduše se poklice jen pootočí a zacvakne.

Tlakový hrnec Prominent umožňuje vaření při nízkém nebo vysokém tlaku, což přispívá k zachování přirozeně výrazné chuti a nutričních hodnot pokrmů. Nádoby hrnců jsou opatřeny stupnicí pro jednoduché odměřování tekutin. Nižší tlak využijete při vaření ryb, zeleniny, luštěnin či polévek, vysoký naopak při vaření masa.

Pracovní tlaky v tlakových hrncích Prominent Tescoma:
1.poloha – Nízký tlak - 0,55 bar
2.poloha – Vysoký tlak – 0,9 bar

Silné třívrstvé sendvičové dno se postará o úsporu energie – vaření probíhá výrazně rychleji i při nižším výkonu sporáku. Sporák je možné vypnout s předstihem ještě před skončením vaření. Vnější průměr dna tlakového hrnce je 18 cm. Výška tlakového hrnce Prominent (bez poklice) je 17 cm, průměr 22 cm (bez poklice).

Pro výrobu tlakového hrnce Prominent se používá vysoce jakostní nerezavějící ocel 18/10. Chrom-niklová ocel je nejvhodnějším a dnes již nejpoužívanějším materiálem pro nerezové nádobí (18% chróm, 10% nikl).

Tlakový hrnec Prominent Tescoma je vhodný na všechny typy sporáků – plynové, elektrické, sklokeramické i indukční.

Záruka na tlakové hrnce Prominet Tescoma je 5 let.

Doba vaření pro jednotlivé druhy potravin je uvedena v návodu k používání, kde jsou hodnoty přehledně zobrazeny v tabulce. Papírový návod je přiložen u zboží. Je možné také stáhnout návod v elektronické podobě (*.pdf) viz níže.

Nádobu tlakového hrnce Prominet je možné mýt v myčce, víko ne.

ikonka plynový sporák ikonka elektrický sporák ikonka sklokeramický sporák ikonka indukční sporák ikonka myčka ano ikonka záruka 5let


Popis 4 bezpečnostních pojistek:

Bezpečnostní ventil
Bezpečnostní ventil funguje jako pojistka při zanesení pracovního ventilu. V případě, že během vaření pára přestane unikat z pracovního ventilu a začne intenzivně unikat z otvoru pod rukojetí poklice (bezpečnostní ventil), hrnec ihned odstavte. Po vychladnutí hrnec otevřete a vyčistěte pracovní ventil.

Pracovní ventil
Pracovní ventil reguluje intenzitu tlaku v tlakovém hrnci Impression během vaření, průběžně vypouští přebytečnou páru a po skončení vaření vypouští z hrnce veškerou páru.

Pozor! Kromě páry vycházející během vaření z prac. ventilu, může zanedbatelné množství páry v průběhu vaření unikat současně i z ventilu bezpečnostního (pozn. otvoru pod rukojeti poklice).

Tlaková pojistka (otvor v lemu poklice) Pokud dojde k zanesení pracovního i bezpečnostního ventilu současně, tlak v hrnci vytlačí silikonové těsnění otvorem v lemu poklice, čímž dojde k okamžitému snížení tlaku a úniku páry.

Pojistka uzavření poklice
Zabraňuje nechtěnému otevření dokud z tlakového hrnce neunikne veškerá pára a úplně se nesníží tlak.


Tip: K vaření vybírejte vždy odpovídající velikost plotýnky nebo plamene. Plamen plynu nikdy nesmí přesahovat okraje dna tlakového hrnce. Zabráníte plýtvání energie a ohříváním rukojeti, která pak může pálit.

Tip: Nádobu tlakového hrnce bez poklice je možné využít i jako klasický hrnec pro přípravu pokrmů na plotně sporáku.

Tip: Doporučujeme využívat termoakumulačních vlastností třívrstvého sendvičového dna. Sporák vypínejte s předstihem ještě před dokončením vaření. Třívrstvé sendvičové dno akumulovanou tepelnou energii předává do hrnce i po vypnutí sporáku.

Tip: Objeví-li se uvnitř hrnce bílé usazeniny vodního kamene, vyčistíte je octem, několika kapkami citrónu nebo speciálním prostředkem na čištění nádobí CLINOX. Bílé skvrny nijak neomezují funkčnost či zdravotní nezávadnost nádobí, nejsou vadou výrobku a nemohou být předmětem reklamace.
Tip: Jestliže se někdy přihodí, že se hrnec přehřeje a objeví se na dně fialové zabarvení, nezoufejte. Stačí pár kapek octa nebo citrónu a zabarvení ihned zmizí.
Návod k používání tlakového hrnce Prominent TescomaIlustrativní obrázek: Tlakový hrnec Prominent TescomaIlustrativní obrázek: Tlakový hrnec Prominent Tescoma - rozměryDalší zajímavé informace:
Proč u nás nakoupit?: Rychlá a snadná reklamace
Rady časopisu Test: Vaření v nerezovém nádobí a péče o něj
Vaření v tlakovém hrnciVideoukázka

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil, buďte první a získejte body do věrnotního klubu!


Doprodáváme
doprava Tescoma
Sada pro přípravu těstovin
Keramická pánev Vitapan
Loading...