Kategorie

Platba kartou etescoma Platba kartou etescoma

Indukční nádobí a vaření v něm

 

Jak zjistit jestli je vaše nádobí vhodné pro vaření na indukci? Stačí jen před použitím přiložit magnet – přitiskne-li se na dno mělo by být teoreticky možné takové nádobí použít. Indukční nádobí bývá často označeno zespodu nádoby grafickým symbolem cívky (několik vlnovek nad sebou), případně slovním označením Induction.

 

Indukce - ohřev indukčních desek funguje na bázi elektromagnetické indukce v magneticky vodivých materiálech. Vaření na indukci je nejekonomičtější, nejpohodlnější a nejbezpečnější. Ačkoli má také sklokeramický povrch, její ohřevný mechanismus je úplně jiný. Funguje na principu elektromagnetické indukce, která zahřívá jen kovové materiály. To zajišťuje takřka nulové tepelné ztráty a maximální bezpečnost. Zahřívá se totiž pouze dno nádobí na indukci, zatímco deska zůstává chladná.

 

                                     

 

Výhody indukčního vaření :

 

- vylitý pokrm se nikdy nepřipálí a úklid po vaření je proto velmi snadný.

- indukční desky jsou velmi chytré, rozpoznají položené nádobí na indukci i jeho tvar a velikost.

- indukční desky mají tepelné čidlo, které vypne plotýnku v případě, že se obsah nádoby vyvaří.

- vařením na indukci se šetří energie díky kratšímu ohřevu, ale také tím, že se varná zóna přizpůsobí velikosti indukčního nádobí, zahřívá se pouze dno.

- indukci se přezdívá "studené vaření", protože deska se ohřívá jen ode dna indukčního nádobí.

 

Indukční nádobí Tescoma je chytrou volbou, která nikdy nezklame. Můžete si vybrat ze široké škály nádobí – od tlakových hrnců, přes nerezové hrnce, pánve, čajové konvice až po sady nádobí na indukci, které jsou opatřeny extra silným sendvičovým dnem, které zajišťují úsporu energie.

 

Firma Tescoma nabízí pánve ADVANCE s indukčním dnem z nerezavějící oceli a prvotřídním antiadhezním povlakem proti připalování, opatřeno ergonomickou rukojetí z odolného plastu. 

 

Firma Tescoma dále nabízí vysoce kvalitní pánve, které jsou opatřeny silným sendvičovým dnem, které zajišťuje stálou teplotu uvnitř nádoby - to omezuje připalování a přispívá k vynikající chuti a kvalitě pokrmů. Vyberte si z řad pánví Canton, Spiral, Home Profi, Praktica, Presto a Vision . Všechny tyto pánve Tescoma jsou vhodné pro plynové, elektrické, sklokeramické a indukční sporáky.

 

Při používání indukčního nádobí je nutné pro správnou funkci výrobku vybrat správnou velikost plotýnky, tzn. používat plotýnku stejné velikosti nebo menší, než je průměr dna nádobí na indukci. V opačném případě nádobí na indukčním sporáku nefunguje.

 

                                 


Sada pro přípravu těstovin
Keramická pánev Vitapan
Loading...