Kategorie

Platba kartou etescoma Platba kartou etescoma

Vánoční pečené dekorace

 

Vánoce se blíží, přípravy vrcholí a vánoční pečení je v plném proudu. A vy stále přemýšlíte, jestli by se tento kouzelný čas nedal ještě více zpříjemnit. Pokud Vám tyto myšlenky bloudí hlavou, vězte že nejste sami. Proto přicházíme s nápady, které nadchnou každého, kdo si rád připravuje vánoční dekorace a také ty, kteří milují chuť a vůni perníku.
 

Perníkový Betlém

Perníkový betlém je tradiční dekorací, která ozdobí každý stůl i každou místnost a vnese do domácnosti tu pravou vánoční atmosféru.

Souprava vykrajovátek Delícia Tescoma je ideální pro přípravu vánočního betlému z domácího perníku. Skvělá zábava pro celou rodinu při přípravě tradiční vánoční dekorace. Sada obsahuje 19 kovových vykrajovátek a stylové kulisy s pravou vánoční atmosférou.

 

                                 Perníkový betlém Delícia Tescoma

 

Perníkový betlém Tescoma nejen ozdobí, ale i provoní celou vaši domácnost. Každý rok se snaží být hospodině jedinečné a chlubí se návštěvám novou vánoční výzdobou. Nyní je tu perníkový betlém, který je originálním a praktickým společníkem po celou dobu vánočních svátků. A můžete si ho vyrobit úplně sami. Perníkový Ježíšek, perníkový Josef a Marie, tři králové, ovečky a pejsci samozdřejmě v sadě vykrajovátek perníkový betlém Tescoma nesmí chybět.

 

Návod na přípravu perníku na perníkový betlém Tescoma

Ingredience: 2 menši vejce, 400 g hladké mouky, 80 g mletého cukru, 100 g mírně ohřáteho medu, 3/4 polévkové lžíce sody, 1 čajovou lžičku mleté skořice, špetku mletého hřebíčku

Příprava cukrové polevy: Bílek se smíchá s moučkovým cukrem do zhoustnutí.

Příprava těsta a postup: Všechny ingredience se smíchají a zpracuje se těsto, které se nechá uležet nejméně

2 hodiny v lednici (lze ponechat až 14 dní). Vyválí se do plátu vysokého 2-3 mm, ze kterého se vykrojí jednotlivé díly betlému. Plech na pečení se lehce vymaže tukem nebo se použije pečící fólie DELÍCIA, perník se potře žloutkem a peče se při 150 °C do zhnědnutí. Jednotlivé figurky se zasunou do stojanků ještě před vychladnutím perníku a ozdobí se, případně se ozdobí a teprve poté se spojí se stojánky cukrovou polevou. A perníkový betlém Tescoma je hotov!

 

Perníková salaš Delícia Tescoma

Perníková salaš Delícia TescomaNejen Betlém, ale i perníková salaš je tradičním českým symbolem Vánoc. Souprava vykrajovátek perníková salaš Delícia obsahuje: vykrajovátko pasáčka ovcí, vykrajovátko ovce, vykrajovátko pasoucí se ovce, vykrajovátko psa, vykrajovátko stojánku na postavy a zvířátka, šablonu stromu, šablonu plotu, šablonu ptačí budky a šablonu chaloupky. Vytvořte si krásnou vánoční chaloupku sami doma a provoňte pečením celou vaši domácnost.

 

Recept na perník pro vánoční chaloupku s figurkami

Ingredience: 2 menší vejce, 400 g hladké mouky 00, 80 g cukru moučka, 100 g mírně ohřátého medu, 3/4 polévkové lžíce sody, 1 čajovou lžičku skořice, špetku mletého hřebíčku

Cukrová poleva: Bílek smíchejte s moučkovým cukrem do zhoustnutí.

Postup: Všechny ingredience smíchejte a zpracujte těsto, které nechejte uležet alespoň 2 hodiny v lednici (lze ponechat až 14 dní). Vyválejte do plátu vysokého maximálně 3 mm, ze kterého vykrojte jednotlivé díly salaše. Plech na pečení lehce vymažte tukem nebo použíjte pečící fólii DELÍCIA, perník potřete žloutkem a pečte při 150°C do zhnědnutí. Nechejte vychladnout a poté sestavte vánoční chloupku dle návodu.

 

 

                           Perníkové vánoční dekorace Delícia Tescoma

 

Pro ty, kteří mají rádi jednoduchost je tu vánoční dekorace v podobě vánočního stromečku a zvonečku. Sada vykrajovátek Vánoční stromeček obsahuje i stojánek, na kterém perníkový stromek stojí. Naopak perníkový zvoneček můžete použít i jako ozdobu na váš opravdový Vánoční stromeček. Perníkové jesličky DELÍCIA je originální souprava pro přípravu vánočních jesliček z domácího perníku. Obsahuje 6 vykrajovacích šablon a vykrajovací nůž.
Vyzkoušejte také vykrajovátka na perníkové ozdoby, které nevšedně ozdobí nejen váš vánoční stromeček.


Pokud si chcete od pečení trochu oddechnout, zkuste si usmažit originální sladké nebo slané rozetky z vaflového těsta. Souprava kromě tvořítek ve tvaru srdíčka a květinky také obsahuje motivy Vánoc a to konkrétně hvězdičku a sněhovou vločku. 

                            


Sada pro přípravu těstovin
Keramická pánev Vitapan
Loading...